Sadece 3 Dakikada Bacak İncelten Egzersizler

Uygulaması oldukça basit ve çok keyifli olan üç doğal kas çalıştırma yöntemleriyle , 21 gün içerisinde bacaklarınız da ki incelemeyi fark edeceksiniz. Bazen egzersizlerin zorluğundan çok egzersizlerin süreleri insanlar için caydırıcı nedenler olabilir. Bu noktada 3 dakikalık egzersiz programını denemelisiniz.

  • Çalışma yeriniz : istediğiniz her yer
  • Çalışma süreniz : 3 dakika
  • Egzersiz zamanı: sabah uyandıktan sonra ya da gece yatağa yatmadan önce

Ön kalça kaslarını çalıştıran hareket

Sırt üstü yere uzanın. Kollarınızı vücudunuzun aşağıya doğru uzatın. Her iki bacağın 90 derece olacak şekilde dik tutarak kaldırın. Sonrasında her iki bacağınızı teker teker kırarak yere indirin. Bunu yaparken mutlaka dizlerinizi birbirine bitişik olmalı ve ancak bu şekilde ön bacak kaslarınızdaki yanmayı hissedeceksiniz.  Her bacak için 10’ar adet tekrar yapmalısınız. Poz içerisinde bacak değiştirirken üstte kalan bacağınızı mümkün olduğunca düz tutmaya çalışın.

Arka kalça kaslarını çalıştıran hareket

Sırt üstü yere uzanın ve ellerinizi vücudunuzun yanlarından serbest bırakın. Ardından dizlerini birleştirin ve hafifçe kırarak her iki bacağınızı yukarı ve aşağıya olmak şartıyla kaldırın. Poponuz yukarıya hafifçe kalkabilir ama bacaklarınızı mümkün olduğunca gergin tutmaya devam edin. Bu hareketleri 20 kez deneyin. Arka kalça kaslarınıza sıkılaşma ve karnınızda hafif yanma hissediyorsanız eğer doğru yoldasınız demektir.

Üst iç bacak kaslarını çalıştıran hareket

Sırt üstü yere uzanın ellerinizi vücudunuzun yanlarından yere serbest bırakırken bacaklarınızı yukarıya kaldırın. Bacaklarınızı tekrar aşağıya indirirken dizlerinizi bükerek yanlara açın. Böylece bacaklarınız çapraz olarak pozisyona girecek. Ardından tekrar başlangıç pozisyonu olarak bacaklarınızı yukarıya kaldırın sonrasında çapraz yaparak yarı yol inin. Ayaklarınız yere tam değmesin. Bu hareketi de 20 kez denemelisiniz. Bu hareketi yaparken dizleriniz kontrolünü kaybetmeyin.

Bu yazıyı oylayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir