Netflix Türkiye’de Olmayan Diziler

Netflix Türkiye’de olmayan diziler var. Şimdi bu noktada akla, ‘Netflix niye böyle cimrilik yapıyor? Boşuna mı bayıyoruz biz bu parayı?’ gibi deli sorular gelebilir. Ama Netflix doğasının kanunu budur. Her ülkede aynı içerikler yayınlanmaz. Bu da Netflix’in gizemini daha da artırır.

Netflix Türkiye’de Yayınlanmayan Diziler

Bunların Netflix’te bulunmama sebebi çok maliyetli olmaları değil. Sadece Netflix biraz kapalı kutu gibi takılmayı seviyor denebilir. Ayrıca içerikleri sunabilmesi için lisans almaya ihtiyacı var. ‘Ben bir ülkeden lisans alayım, sonra tüm ülkelere bunu dağıtayım.’ deme lüksü yok. Dolayısıyla her ülke için farklı lisans alması lâzım. Netflix de kendini zora sokmak istemiyor ki her ülkede farklı içerikler yayınlıyor.

Netflix Türkiye’de olmayan diziler ise şöyle sıralanıyor:

Arrested Development

8.8 IMDB puanına sahip dizi komedi türünde. Diğer dizilere ‘IMBD puanın kadar konuş!’ diyen bu diziyi izlemeyelim de taşa mı dönelim? Dizi, George Bluth’un tutuklanmasıyla başlıyor. Adam partide kop kop yaparken bir anda inceldiği yerden kopuyor ve bunu içeri alıyorlar, iyi mi? Çocuklar daha bu şoku sindiremeden polisler aileye ait ne kadar dünya malı varsa (!) hepsine karabasan gibi çöküyor. Hep ekmek elden su gölden büyüyen çocuklar, kendilerini geçim sıkıntısının içinde buluyor. Dizinin sonraki bölümleri, onların hayatlarını idâme ettirmeye çalılşırken yaşadıkları maceraları anlatıyor.

Shameless

Bizim Hikâye’yi hatırlıyorsunuzdur. İşte o, bu dizinin çakması. Burada da sarhoş bir baba ve fakir çocukları var. Dizideki Fioana, Bizim Hikâye’deki Filiz’e karşılık geliyor. Dizi, bu kızın ve kardeşlerinin yaşadıklarını konu ediniyor.

Fargo

‘İzle fargo, konuşma argo, haddini bil kardo’ gibi iğrenç bir espri yaparak reklam arası verdikten sonra Netflix Türkiye’de yayınlanmayan diziler kaldığı yerden devam ediyor. Gerilim, dram ve suç türünde bir yapım olan dizi 8.9 IMBD puanıyla aslında başka söze hâcet bırakmıyor. Adrenalin hormonlarınızda 8.9 şiddetinde dalgalanmaya yol açacağının sinyalini veren dizinin konusu kısaca şöyle: Lester Nygaard, kafasına vur ekmeğini al tarzında bir insandır. Herks onunla sürekli alay ediyordur. Ama bir gün hastanede biriyle tanışır.

Onun hayatını bir üçgenin içaçıları toplamı gibi 180 derece değiştirecek kişi Malvo’dur. Demin o ‘yaa garibim, zavallı’ diye hafiften acımaya başladığınız şahsiyet bir canavara dönüşür. Önce ‘yeter bu kadar dırdır ettiğin’ (!) diyerek karısını öldürür. Daha sonra olaylar domino taşları gibi ardı ardına gelir. İki arkadaş birlikte çeşitli suçlara bulaşır. Battı balık yan gider diyerek işledikleri bu suçlara tanık olmak isterseniz diziye bir şans verebilirsiniz.

Adventure Time

Çizgifilm-animasyon türünde karşımıza çıkan bu yapım ilk defa Cartoon Network’te yayınlanmıştı. Çizgi dizinin şimdiki maceraları sadece Netflix’te!

Doktor Who

Bu dizi bize, bir polis kulubesinin nasıl uzay gemisine dönüştüğünü ve zamanda yolculuğa çıkardığını izletiyor. Doctor Who ise bir barış elçisi olarak bütün canlılara yardım götürmek için uğraşıyor. İçinden; ‘ulan eller deliye hasret, biz akıllıya’ diye düşündüğünü tahmin ettiğimiz bu doktor, sevgi kelebeği gibi iyilik için oradan oraya koşuştururken evrende zibilyon tane farklı canlıya rastlıyor. Onların sorunları falan derken iyice kafayı tırlatıyor. (Desek de inanmayın.) O kadar olmuyor fakat siz bu diziyi izlerken kafanızı iyice dağıtacağınız kesin. Çünkü gerçekten son derece eğlenceli.

Friends

Netflix Türkiye’de olmayan diziler listesi içinde yer alan bu yapım, 6 arkadaşın gündelik hayatını konu alıyor. Ama tabii ki bu kadar basit değil. Bu 6 arkadaş ayrı dünyaların insanları fakat bir yapbozun farklı parçaları gibi birbirlerini tamamlıyorlar. Bu derece edebiyat yaptığımıza göre, bizce izlemeye değer. En azından, yaptığı espriyi kendilerinin bile anlamadıkları, alttan gülme efekti vererek komik olduklarını sanan dizilerden daha komik olduğu kesin!

Wentworth

Avlu dizisi bundan uyarlandı. Haksız yere hapishaneye atılan Bea Smith, kendisini koğuş ağalarının ortasında buluyor. Dört duvar arasına sığan koca dünyaları anlatan bu dizi, sizde bağımlılık yapabilir.

Dexter

Romandan uyarlanmış bu yapım Dexter Morgan’ın hayat hikâyesini ele alıyor. Küçük yaşta yetim kalan çocuk bir laboratuvar uzmanının evlatlık çocuğu oluyor. Miami Metro Polis Departmanı’nda çalışmaya başlayan Dexter gündüzleri gayet sevecen bir kişilik. Herkes ona bayılıyor. Ancak akşam olunca işler değişiyor ve bizim Dexter gidiyor, yerine acımasız bir seri katil geliyor.

The Office (ABD)

Netflix Türkiye’de olmayan diziler içindeki bu yapım da komedi türünde. Beyaz yakalıların hayatına mercek tutan dizi, onların monoton gibi görünen renkli dünyalarını açığa çıkarıyor.

Hannibal

Doctor Hannibal sıradışı düşünme yeteneğine sahiptir. En zekî dedektif ve polislerin bile gözden kaçırdığı noktaları yakalayabilir. Graham ise suçluları analiz etmekte, onların profillerini çıkarmakta bir numara. Fakat bir gün bir meselede takılıp kalıyor ve profesyonel destek için doktorun kapısını çalıyor. İkili beraber çalışmaya başladıktan sonra onlar için hayat eskisi gibi olmuyor.

Netflix Türkiye’de Yayınlanmayan Diziler Nasıl İzlenir?

Bunun için ücretli VPN servislerinden birini kullanmanız gerekiyor. Netflix sandığımızdan daha açık gözlü ve çoğu ücretsiz VPN’leri yemiyor. Ama bu yola baş koyduysanız deneyerek bulabilirsiniz. Örneğin ExpressVPN, Kaspersky VPN, Hide My Ass!, TorGuard, ProtonVPN işe yarayabilir. Sizi destekliyor ve şimdiden hem kolaylıklar, hem de keyifli seyirler diliyoruz!

Bu yazıyı oylayın!
[Toplam: 4 Ortalama: 5]

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir