Kapadokya Balon Turu

Kapadokya balon turu, Türkiye’nin en popüler turistik alternatifleri arasında yer alıyor. Bilindiği gibi Kapadokya, Peri Bacaları ile meşhur. Her köşesi keşfedilmeye değer olan bu gizemli bölge, doğal güzellikler bakımından eşsiz bir hazine.

İşte bu güzellikleri daha iyi deneyimlemenin, farklı bir açıdan seyretmenin yolu Kapadokya balon turlarına katılmak.

Burası, hava şartlarından ve rüzgar durumundan ötürü balon turuna gayet uygun bir yer. Kapadokya’ya panoramik bir bakış atmak, müthiş manzarasını yüksekten seyretmek için gökyüzünde süzülmekten daha cazip bir şey olamaz!

Eşsiz Bir Deneyim: Kapadokya’da Balon Turu

Eşsiz Bir Deneyim: Kapadokya’da Balon Turu

Nevşehir ilinde bulunan Kapadokya, gezilecek yerler arayanlara büyüleyici ve mistik atmosferiyle, muazzam doğası ve tarihiyle yanıt veriyor. Peribacası oluşumlarıyla nefes kesen Kapadokya, ziyaretçilerine benzersiz bir görsel şölen sunuyor.

Elbette burada görülmesi gereken daha birçok şey var: Yeraltı şehirleri, Ihlara vadisi, Selime köyü, Çavuşin, Güllüdere vadisi, Ürgüp, Uçhisar, Göreme, Akvadi, Ortahisar, El Nazar kilisesi, Aynalı kilise bunlara örnek.

Bölgeyi en zahmetsiz şekilde dolaşmanın yolu balon turundan geçiyor. Sizi eğlencenin zirvesine çıkaracak olan Kapadokya balon turunda kendinizi kuş gibi hissedeceksiniz!

Kapadokya’da Balon Turu

Kapadokya Balon Turu Nasıl Yapılıyor?

Turlar takriben 500-600 metre yüksekte gerçekleşmekte. Kimi zaman 1 km’ye çıkıldığı oluyor. Göreme bölgesinden hareket eden balonlar Ürgüp’ü, Uçhisar’ı, Avanos’u dolaşıyor.

Kentin manzarasını ayaklarınızın altına serecek Kapadokya balon turu, sizin için asla unutamayacağınız mükemmel bir hatıra olacak. Balondan indiğinizde sizi küçük bir kutlama karşılayacak.

Meyve suyu ikramında bulunulacak ve alkolsüz şampanya patlatılacak. Daha sonra Balon Uçuş Sertifikanızı ya da Balon Uçuş Madalyanızı alacaksınız.

Semâlara doğru yükselen sıcak hava balonunda, sanki rüzgarla dans ediyormuş gibi bir hissiyata kapılacaksınız. Balon turlarının gündoğumunda başladığını da hatırlatalım. Erken saatlerde güneşin cilveleri ile buluşan balonlar, havada kuğu gibi arz-ı endâm ediyor.

Oluşan manzara, bu eğlenceyi aşağıdan seyredenleri de hayrete düşürüyor. Kapadokya’nın masalsı güzelliğine tüm ihtişamıyla tanıklık edeceğiniz balon turu, tek kelimeyle rüya gibi bir deneyim.

Kapadokya Balon Turu Ne Zaman Yapılıyor?

Kapadokya Balon Turu Ne Zaman Yapılıyor

Turlar yıl boyu gerçekleşiyor. Fırtınalı havalar bundan müstesnâ. Uçuş kararı o günkü hava koşullarına bağlı.

Turun sabah saatlerinde başladığını söylemiştik. Bunun sebebi, o zaman havanın daha yumuşak, rüzgarın daha dingin olması.

Havanın serin olduğu günlerde balonlar daha yükseğe çıkma imkânı bulabiliyor. Balon turu Kapadokya bölgesinde ortalama bir-bir buçuk saat sürüyor. Fakat insanın ruhunda bıraktığı tat çok uzun müddet hiç bitmiyor!

Kapadokya Balon Turu Fiyatları 2021

Fiyatlandırma kış ve yaz sezonuna göre değişiyor. Sezon sonları daha ucuz oluyor.

  • Standart Tur: 450-600 TL
  • Konfor Balon Turu (20 Kişilik): 650-700 TL
  • Ultra Konfor Balon Turu: 750-950 TL
  • Özel Uçuş: Yaklaşık olarak 4000 TL’den başlayıp organizasyon şekline göre artıyor. Bu tür tipi balayı, yıldönümü kutlamaları, evlilik teklifi gibi özel anları kutlamak için tercih ediliyor.
Kapadokya Balon Turu Fiyatları
Bu yazıyı oylayın!
[Toplam: 3 Ortalama: 5]

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir