İstanbul Fotoğraf Çekilecek Yerler

İstanbul fotoğraf çekilecek yerler nereler? İstanbul’da düğün fotoğrafı çekilecek mekânlar hangileri? Bazı cevaplarını bu yazıda bulacaksınız. Unutulmaz anılar biriktirecek, takipçilerinizi imrendirecek, manzaranın keyfini doyasıya çıkaracaksınız! İşte Instagram’ı sallamak isteyenlere like ve huzur garantili, İstanbul’un fotoğraf çekilecek yerleri:

İstanbul Fotoğraf Çekilecek Yerler

1.  Sultanahmet Meydanı

Sultanahmet Meydanı

Muazzam kareler yakalayacağınız bu meydan tarihi dokusuyla büyülüyor. Özellikle turistlerin gözdesi olan Sultanahmet, albümünüzü taçlandırmaya aday. Tarihi Yarımada’nın gözbebeği Sultanahmet’e gitmişken Yerebatan sarnıcı’nı da çekmeyi unutmayın. Yol tarifi için tıklayın!

Sultanahmet Meydanı

2.   Dolmabahçe Sarayı

Dolmabahçe Sarayı

Her köşesi ayrı fotoğraflamalık bir yer. Özellikle de Saat Kulesi’yle birlikte kadraja almanızı tavsiye ederiz.

Dolmabahçe Sarayı

Boğazın kıyısında konumlanan Dolmabahçe Sarayı, Avrupa Yakası’nı da içerisine alan çok özel kareleri garantiliyor. Öyleyse bu mekân da İstanbul fotoğraf çekilecek yerler listenizi süslesin. Yol tarifi için tıklayın!

Dolmabahçe Sarayı

3.  Aydos Tepesi

Aydos Tepesi

Bu tepe Sultanbeyli ilçesinde yer alıyor. Pendik ve Kartal ile komşu olan tepe 537 metre yükseklikte bulunuyor. Doğa fotoğrafçılarına eşsiz manzaralar sunan bu bölgede Aydos Göleti, Aydos Mesire Yeri ve Aydos Ormanı gibi gezilecek pek çok nokta var. Yol tarifi için tıklayın!

4.  Çamlıca Tepesi

Çamlıca Tepesi

Herkesin bildiği gibi, Üsküdar’ın en popüler yerlerinden biri olan Çamlıca Tepesi iki bölüme ayrılıyor. Küçük Çamlıca Tepesi’nin yüksekliği 228, Büyük Çamlıca Tepesi’nin yüksekliği ise 262 metre.

İstanbul’a hâkim bir noktada konumlanan Çamlıca Tepesi’ni İstanbul’da fotoğraf çekilecek yerler listenizin baş köşelerine yazın. Amatör olsanız da fark etmez, buradaki mükemmel manzara, çektiğiniz fotoğrafların otomatikmen harika çıkmasını sağlayacak zaten. Yol tarifi için tıklayın!

5.  Topkapı Sarayı

Topkapı Sarayı

Kartpostallık kareler yakalamanıza imkân tanıyan Topkapı Sarayı, bünyesinde birbirinden kıymetli eserleri barındırıyor. Fotoğraf tutkunları bilhassa ön taraftaki manzaralı balkonu tercih ediyor. Yol tarifi için tıklayın!

Topkapı Sarayı

6.  Kız Kulesi

Kız Kulesi

Eğer İstanbul fotoğraf çekilecek yerler arıyorsanız burası tek başına yeter de artar. Enfes fotoğraflar cepte. İstanbul Boğazı girişindeki kayalığın üzerinde bulunan Kız Kulesi’yle ilgili pek çok efsane mevcut.

Kız Kulesi

Fakat herkes, efsanevi güzelliğinde hemfikir. Yol tarifi için tıklayın!

7.  Kapalıçarşı

Kapalıçarşı

Otantik ve renkli kareler için burası doğru adres. Binlerce dükkanın her birinde farklı bir atmosfer var. Yalnızca alışveriş için değil, ayrıca İstanbul’da fotoğraf çekimi için isabetli bir tercih.

Onlarca asırlık tarihini her köşesinde hissetmek mümkün. Ürünleri, müşterileri, esnafı değişiyor. Fakat muhteşem manzarası hep aynı. Yol tarifi için tıklayın.

8.  Çiçek Pasajı

Çiçek Pasajı

Sunduğu karelerle –tabiri caizse- filtrelere ve efektlere bile ihtiyaç bırakmıyor. İstiklal Caddesi’nin incisi olan Çiçek Pasajı; farklı dükkanlar ve insan profilleriyle rengârenk fotoğraflar çekmeye imkân tanıyor. Tarihi binalar ve nostaljik tramvay da bu bölgeyi İstanbul fotoğraf çekilecek yerler listelerinin üst sıralarına taşıyor. Yol tarifi için tıklayın!

9.  Gülhane Parkı

Gülhane Parkı

Fotoğraf makinenizin hafızasını mükemmel karelerle dolduracak bir yer daha! Parkın yüksek köşelerinden, saraydaki teraslardan Boğaz’ı izlemenin keyfi bambaşka.

Gülhane Parkı

Nâzım Hikmet, boşuna mı yazmış Ceviz  Ağacı şiirini Gülhane Parkı’na? Özellikle ilkbaharda seyrine doyum olmayan Gülhane Parkı, 100 yıldan fazla bir tarihe sahip. Yol tarifi için tıklayın!

Bu yazıyı oylayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir