İstanbul Festivalleri 2021

İstanbul festivalleri 2021 yılını bitirmemize az bir süre kalan şu dönemde kaçırılmaması gereken eğlence fırsatları. Pandeminin etkilerinden yeni yeni kurtulmaya başladığımız bu süreçte negatif enerjimizden kurtulmaya, karantinada geçirdiğimiz günlerin acısını çıkarmaya ihtiyacımız var. Evden çıkıp özümüze dönmenin, sınırları aşmanın, dans edip coşmanın vakti geldi!

Müzik, sinema, yemek gibi çeşitli dallarda kategorize edilen 2021 İstanbul festivalleri şehrin sahip olduğu kültürel zenginliklerden. İşte birkaç örnek:

İstanbul Festival ve Şenlikleri 2021

Şüphesiz ki İstanbul, ülkemizin en kalabalık şehri. Hâliyle tarih, eğlence, turizm ve kültür aktivitelerinde öteki şehirlerin önüne geçiyor. Bunun en somut tezâhürlerinden biri İstanbul festival günleri.

Gerek ulusal, gerek uluslararası çapta onlarca festivale sahne olmayı sürdüren bu şehir, Eylül-Aralık arasında da hareketli anlara ev sahipliği yapacak.

İstanbul Müzik Festivali

İstanbul Müzik Festivali

İnsanların kendini çok dinç hissettiği, çılgınlar gibi eğlendiği bu festivaller müzikten çok daha fazlası aslında. Bu yıl 49. Kez düzenlenecek olan İstanbul Müzik Festivali de böyle bir etkinlik.

Festivale katılım sağlayacak isimlerden bazıları şöyle:

 • Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası
 • Accademia Bizantina
 • CasalQuartet
 • Modigliani
 • Festival Tekfen Filarmoni Orkestrası
 • İdil Biret
 • Paul Meyer
 • Ufuk-Bahar Dördüncü
 • Martynas Levickis
 • Hande Küden
 • Simon Ghraichy
 • Fâzıl Say
 • Khatia Buniatishvili

Kulakların pasını silecek bu etkinlikte minik müzikseverler için özel aktiviteler gerçekleştirilecek. Katılımcılar bazı günler açık havada buluşarak müzik keyfini doğa manzarasıyla taçlanıracak.

Konserler farklı tarih ve mekânlarda organize edilecek. Sakıp Sabancı Müzesi Fıstıklı Teras, Harbiye Açıkhava Tiyatrosu, Atatürk Kent Ormanı, Venedik Sarayı ve Fransız Sarayı bunlara örnek.

18 Ağustos’ta başlayan festival 16 Eylül’e kadar sürecek. Öyleyse acele edin! Detaylı bilgiye festivalin resmi sayfasından ulaşabilirsiniz.

İstanbul Caz Festivali

İstanbul Caz Festivali

1 Eylül’de start veren festival, 24 Eylül tarihinde son bulacak. Yani daha önümüzde nereden baksanız 3 hafta var.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın düzenlediği etkinlik, İstanbul 2021 festival takvimi içerisinde oldukça iddialı.

Sizi eğlenceye doyuracak bu etkinlikte pek çok sanatçıyı yakından görme imkânı bulacaksınız. Niels Broos ve Mabel Matiz onlardan bazıları. Daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

Electronica Festival İstanbul

Electronica Festival İstanbul

1 Ekim 2021’de gerçekleşecek festival için elektronik müzik tutkunları gün saymaya başladı bile.

2000’lerden bu yana düzenli olarak İstanbul’u şenlendiren festival bu sene Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde misafirlerini ağırlayacak.

Bir Yaz Gecesi Festivali

Bir Yaz Gecesi Festivali

İstanbul festivalleri 2021 takviminin film kategorisinde yer bulan etkinlik 2 ay önce, 16 Temmuz itibariyle başladı. Fakat 12 Eylül’e dek devam edecek. Sinemayla müziğin bir araya geldiği festivalde unutulmayan filmlere tekrar hayat verilecek.

Beykoz-Kundura’da düzenlenecek festival, açık havada konser ve film programları ile dopdolu geçecek.

Boğaziçi Film Festivali

ğaziçi Film Festivali

Görüyorsunuz, İstanbul festivalleri 2021 senesini eğlenceyle kapatmak isteyenler için biçilmiş kaftan. Bu yıl dokuzuncusu gerçekleştirilecek olan Boğaziçi Film Festivali de onlardan.

Çeşitli ödüllerin takdim edileceği festivalde dikkat çeken yapımlar sinemaseverlerin gönlünde yeniden taht kuracak. 23-31 Ekim tarihleri arasında düzenlenmesi planlanan festivalin bilet satışları daha açılmadı.

Neyse, size şimdiden iyi eğlenceler!

Bu yazıyı oylayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir