Hamilelikte Cinsel İlişki Zararlı Mıdır?

Gebelik halindeyken cinsel ilişki yaşamak anne ve babaların en korktuğu şeydir . Hamilelikte cinsel ilişki düşünenler ya bebeğe zarar verirsem diye bunlardan vazgeçerler . Cinsel ilişki nedeniyle bebeğe zarar verebilirsiniz . Gebelik sürecinde eğer hamilelikte bir sorun yoksa cinsel ilişkiye devam edebilirsiniz . Gebelikte erken doğum , bebek düşme gibi riskler olduğu için eğer böle bir şeyler varsa zaten hiç cinsel ilişkiye girmemeli ve hamilelikten sonra yapmalısınız .

Cinsel ilişkide bebeği düşünüyorsanız eğer ilişkiye girerken bebeğe zarar vermeyecek pozisyonlar seçerek cinsel ilişkiye girebilirsiniz . Fakat bazı çiftler de hamilelikte asla ilişkiye girilmez tezini savundukları için doğum sonrasına kadar eşiyle ilişkiye girmez . Böle anneler fedakar annelerdir .

BABA ADAYLARININ DİKKAT ETMESİ GEREKENLER NELERDİR ?

Kadınlar bu dönemde çok hassas olurlar . Eşlerinin de bunları alttan alması gerekir . Çünkü hamilelikte salgılanan hormon eş de bazı değişiklikler yapabiliyor . Erkek kadın hamileyken ilişkiye girerken dikkat etmesi gerekenler vardır. Bunlar :

Eşlerine nazik bir şekilde davranmalı , ilişki süresince ona saygı duymalıdır . Bebeğe zarar vericek ani hareketlerden değişik pozisyonlardan kurtulmalıdır . Fantezi vb gibi şeyler yapmamalıdır .

HAMİLELİKTE KAÇINCI AYA KADAR CİNSEL İLİŞKİ YAŞANABİLİR ?

Hamilelikte bebeğin doğumuna kadar cinsel ilişki yaşamak mümkündür . Dikkat etmemiz gereken bazı hususlar vardır tabi ki de . İlişkiye girerken ani hareketlerden kaçınmalı , değişik pozisyonlardan başka daha kolay ve bebeğe zarar vermeyecek pozisyonlarda ilişkiye girilmelidir . Fakat doktorlar hamileliğe son 4 hafta kala ilişkiyi kesmelerini söylüyor. Erkete buluna spermin içinde bulunan bir madde yüzünden kadında kasılmalar olacağı için çocuğa zarar verebilir .

Hamilelikte Cinsel İlişki

HAMİLELİKTE NE ZAMAN CİNSEL İLİŞKİ OLMAMALI ?

Kanama , ağrı , kasılmalar gibi durumlarda cinsel ilişkiye girmek hem size hem de bebeğe zarar verebilir .

HAMİLELİKTE CİNSEL İLİŞKİNİN YASAKLI OLDUĞU DURUMLAR NELERDİR ?

  • – Bebeğin düşme sorununun olmasından dolayı ilişki kesilmeli
  • – Vajinadan gelen kan yüzünden kesilmeli
  • – Hamilelik sürecinin erken olarak başlaması ve kadının suyunun gelmesi
  • – Bebeğin doğum vakti geldiği için rahim başına yerleşmesi
  • – Bebeğin erken doğum riskinin olmasında kesilmeli
  • – Karşı tarafın bazı bulaşıcı hastalıklar taşımasından dolayı kesilmeli
  • – Annenin HPV adlı taşıyıcı olmasında dolayı kesilmeli
  • – Son 1 ay ile 3 ay kala bebeğe zarar vermemek için kesilmeli

Eğer doktorunuz size ilişkiye giremezseniz derse zaten hamileliğin ilk başından sonuna kadar ilişkiye girmemelisiniz . Ya da doktorunuzun size sölediği pozisyonlardan başka pozisyonlar denememelisiniz . Bazı kadınlar hamile olmak için tüp bebek yöntemine başvuruyorlar . Bu yüzden en az ilk 12 hafta ilişkiye girmek eğer hamile kalırsanız bebeğe ilerde büyük zararlar verebiliyor .

Bu yazıyı oylayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir