Ets Tur Rezervasyonu İptali Nasıl Yapılır?

Etstur Firması hem yurt içinde hem de yurt dışında olup insanların seçimi olan uçak ya da otobüs seçenekleri ile uzman rehberler eşliğinde kolay ulaşım ve konforlu konaklama hizmetleriyle en çok tercih edilen tur şirketlerinden biri olmuştur. İnsanlara en iyi ve fiyatı sunma amacıyla 1991 yılında kurulan bir şirkettir.

 Etstur acentesi iyi bir hizmet sunmak amacıyla erken rezervasyon yaparak çalışmakta olan bir firma olup aynı zamanda müşterilerin hayal ettikleri yere gitmeleri için özel günlerde ve bayramlarda kampanyalı seçenekler sunmaktadır. Ayrıca Etstur firması sadece turlarda değil diğer konaklama türü olarak balayı ya da genel tatil olanaklarının da konaklama hizmeti veren bir firmadır.

 Etstur Rezervasyon İptali:

 Etstur rezervasyon iptal işlemi için oldukça iyi olarak görülen firmalar arasına girmektedir. Ancak her firmanın olduğu gibi bu firmanın da bazı şartları var. Rezervasyon yaptırdığınızda iadesi olmayan rezervasyon seçeneğini seçtiğinizde para iadesi yapılmaz. Bu yüzden rezervasyon iptalinin iadesini almak için rezervasyon yaptırdığınızda iade edebilirsiniz seçeneğini seçmelisiniz. Böylelikle iade ettiğinizde herhangi bir sorun yaşamamış olursunuz.

 Etstur Acentelerinden Rezervasyon İptali:

 Öncelikli olarak rezervasyonun yapılmış olduğu 15 gün önce ki tarihe kadar yapılabilmektedir. Eğer 15 günden az bir süre kaldığında iptal işlemi yaptığınızda ödediğiniz tutar üzerinden %35 kesinti yapılıp ödediğiniz tutar iptal edilip iade edilir. Rezervasyonun iptali kendinizin veya birinci dereceden ölüm, kaza vb. geçerli sebeplerle resmi bir raporla belgelendirildiğinde iptal işlemi kesintisiz yapılır.

 Daha sonra müşteri bir dilekçe örneği hazırlayıp rezervasyonun iptal talebine ve gerekçesine uygun olup bu dilekçe örneğini satış acentesine birebir gidip görüşme sağlayıp teslim edilmesi gerekmektedir.

 Etstur Web Sitesinden Rezervasyon İptali:

 Günümüzde birçok rezervasyonu web üzerinden kolayca oluşturup web üzerinden kolayca iptal de edebiliyoruz. Rezervasyonun web üzerinden iptal etmek için www. etstur.com sitesine kişisel bilgileriniz ile üye girişi yaptıktan sonra rezervasyonlarım seçeneğini seçip rezervasyonlarınızın listelendiği bölüme gelmelisiniz. Bu bölümde iptal etmek istediğiniz rezervasyonun üzerinde iptal et butonu bulunmaktadır. Bu butona tıkladığınızda karşınıza bir uyarı niteliğinde rezervasyonunuzun iptal işleminden emin olup olmadığınızı soran bu soruya gereken seçeneği seçtiğinizde rezervasyon iptal işleminiz gerçekleşmiş olur. Bu işlemden sonra ayrıca iptal ettiğiniz rezervasyonunuza dair bilgi mesajı gelecektir.

 Etstur Çağrı Hizmetinden Randevu İptali:

 Müşterilerin çoğunun da tercih ettiği çağrı merkezinden etstur temsilcileri 7/24 görev yapmaktadır. Bu temsilcileri 444 0 387 numaralı çağrı merkezinden de arayıp etstur rezervasyonunuzu iptal edebilirsiniz. Müşteri temsilcileri bilgi güvenliği için size birkaç soru yöneltecektir. Bu sorulara doğru cevap verdiğinizde müşteri temsilcileri tarafından telefonunuza bir bilgi mesajı geldiğinde iptal işleminiz gerçekleşmiş olur.

 Eğer bu rezervasyonları kart ile ödeme yapmışsanız ödeme yaptığınız bankanın durumuna göre para iadesi 5 ila 7 iş günü içerisinde yapılacaktır. Eğer rezervasyon ödemesini nakit bir şekilde yaptıysanız rezervasyonunuz iptal edildiğinde paranız satış danışmanları tarafından ödenecektir.

Bu yazıyı oylayın!
[Toplam: 2 Ortalama: 5]

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir