Eski Sevgili Nasıl Unutulur?

Eski sevgili nasıl unutulur? Diye düşünenlerden misiniz? İlacınız bu yazıda. Terk edilmiş, severek ayrılmış fark etmez. Her türlü eski sevgiliyi unutma yolları temin edilir! 🙂

Evet, zor fakat imkânsız değil. Biraz uzun zaman gerektirebilir, ama emin olun, sonunda ışık var bu yolun! 😂

Eski Sevgiliyi Unutma Yöntemleri

Reconnection of relationship or breakup.Two hands hold each other. Unrecognizable white guy and black woman on a dark background holding hands.

Her güzel şeyin bir sonu vardır derler. Hamburgerlerin, dizilerin, aşkların… (!) Sizin ilişkinizin miâdı dolduysa üzülmeyin! Yenisini bulacaksınız.

Hem bir aşk en fazla ne kadar yaşayabilir ki? Sonuçta ölümlü dünya, eşiniz bile sizinle en fazla kabristana kadar gelebilir, sonra bırakıp gider… Neyse, manevi konulara dalmayacağız.

Evet, beynimizin delete tuşu yok. Kimse size bir anda silin demiyor. Burada amacımız, hatırladığınız zaman acı çekmenizi önlemek. Mazide ‘tatlı bir anı’ veya ‘ibretlik bir tecrübe’ olarak kalmalı.

İşte, adım adım eski sevgiliyi unutmak için yapılacaklar:

Tarkan’ın Sözünü Dinleyin

Bu ne biçim öneri ya demeyin! Tarkan işin formülünü bildiriyor: ‘Yak bütün fotoğrafları, ona ait bütün eşyaları’…

Siz de bu tavsiyeye kulak verin. Ondan kalan şeyleri çocukların ulaşamayacağı bir yere kaldırın. (!) Pardon bir an ilaç prospektüsü yazıyormuş moduna girdik.

Ama en azından sürekli gözünüzün önünde olmasın. Sevgilinizin size aldığı pahalı şeyleri, mesela tutup 10 bin liralık bir çantayı çöpe atın demiyoruz. (Benim çulsuz bana hediye mediye almazdı diyenler, işe iyi tarafından bakın! Ulan hangisini atsam, şu dursun mu işe yarar mı? Diye uzun uzun düşünmenizi gerektirecek kadar geniş bir eşya yelpazesine sahip değilsiniz hiç olmazsa.)

Duygularınızı Dışa Vurmaktan Çekinmeyin

Eski sevgili nasıl unutulur? Diye sorduğunuz herkes size farklı bir öğüt verir:

  1. ‘Takma’ (Sanki saat bu, kolaysa sen takma.)
  2. Boşver. (Aaa ufkumu aydınlattın ben bunu nasıl düşünemedim.)
  3. O seni hak etmiyordu, sen daha iyilerine lâyıksın, kurtuldun işte sevinmelisin, verilmiş sadakan varmış. (Sus yalaka seni!) 😂

Siz onları dinlemeyin. Bu sizi rahatlatacaksa bağırın, çağırın, ağlayın. ‘Erkekler ağlamaz, sil gözyaşını.’ Diyen Şebnem Ferah’a inanmayın! 😂

Tabii bu yazdıklarımız kadınlara da hitap ediyor. Ayrımcılık olmaz bizde. Duygularınızı baskılayıp içinize atmayın. Sonra bilinçaltınıza yerleşir, rüyalarınıza falan girer. Hatta işi abartıp bir kum torbası veya cansız manken de kullanabilirsiniz.

Öfkenize Hâkim Olun

Şimdi hem duygularını sal gitsin hem de kendini tut diyorsunuz, bu ne perhiz ne lahana turşusu diye düşünmeyin. Burada kastettiğimiz şey şu: Eski sevgilinizden intikam almak için zamanınızı, enerjinizi, paranızı harcamayın. (Para derken? Kiralık katil işleri falan yani.) 😂😂

İçiniz, Behlül ile Nihal’i yan yana gören Bihter Ziyâgil gibi intikam ateşiyle yansa da bunu fiiliyata dökmeyin.

Onun arkasından millete kötü konuşmayın. Dedikodu-gıybet yapmayın. Nasılsa kulağına gider ve ‘demek ki beni hâlâ unutamamış.’ Diye havalara girer. Ona bu zevki yaşatmak istemezsiniz, değil mi?

Kendinizi Şımartmayı Bilin

Eski sevgili nasıl unutulur? Diye kös kös düşüncelere dalmayın. Çok isteyip de alamadığınız bir şey varsa alın, güzel yemekler yeyin, farklı yerlere gidin, farklı insanlarla tanışın, eğlenin… Yani bunlar biraz masraflı olacak belki ama özünüze dönmeniz gerek sonuçta. Kendiniz için harcama yapmayacaksınız da kimin için yapacaksınız?

Tabii ki borca girin veya bir oda dolusu çöp biriktirin demiyoruz. Kendinizi ödüllendirmenin de bir sınırı olmalı.

Eski Sevgilimi Unutmak İstiyorum, Ne Yapmalıyım?

Nasihatlerimiz daha bitmedi. 2. Perde başlıyor:

  • Günlük tutun. Duygularınızı illâ birine anlatmak zorunda değilsiniz. Yazarak da rahatlayabilirsiniz.
  • Facebook, Twitter, Instagram, WhatsApp gibi yerlerden takip etmeyi bırakın. Onun hiçbir alanına dâhil olmayın.
  • Mümkünse onunla bir süre aynı ortamda bulunmamaya özen gösterin.
  • Sizin şarkınız vardı ya hani, işte onu dinlemeyin. Dünyada şarkı mı kalmadı?
  • Yeni hobiler edinin. Sürekli bir şeylerle meşgul olun, boş kalmayın.
  • Yeni bir ilişkiye başlamak konusunda aceleci davranmayın. Karşınızdaki insanın da duyguları var. Ona ‘seni unuttum!’ mesajı vermek için sevmediğiniz biriyle birlikte olmamalısınız. Akışına bırakmayı, doğal olmayı seçin.

Umarız en kısa zamanda unutup yeni bir başlangıç yaparsınız. Bu devirde gerçek aşkı bulan, ‘unutursak kalbimiz kurusun!’ diyenlere de selamlar…

Bu yazıyı oylayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir