Diyetin işe yaramamasının nedenleri

       Spor salonlarında saatlerce vakit geçirip , yiyip içmenize dikkat etmenize rağmen kilo vermemenin en can sıkıcı olayıdır diyetin işe yaramaması.

Kişilerin aklına gelen her türlü diyeti denemeleri, spor salonlarına yazılıp spor saatlerce spor yapmaları, yediklerine içtiklerine dikkat etmeleri az yağlı yemelerine rağmen zayıflamakta büyük sıkıntı yaşıyorlar. Burada iki farklı grup oluşuyor. Kilo vermeyenler ve kilo verip tekrar geri alanlar. Hangi, grupta olursanız olun zayıflamaya olan inancınızı asla kaybetmeyin. Çünkü bunun çözümü mevcut. Yaptığınız diyeti uzun süreli devam ettirmiyor olabilirsiniz. Bir hafta boyunca bir diyete odaklanıyorsunuz ve bunun sonucunda birkaç kilo veriyorsunuz, fakat diğer hafta diyeti uyguladığınız halde kilo vermiyorsunuz ve bu nedenle o uyguladığınız diyete son veriyorsunuz ve başka bir diyete geçiyorsunuz. Ve bu durumda hiç bir şey değişmiyor kilonuz aynı kalıyor.

       Burada sorun uyguladığınız diyet programında değil maalesef sizde. Uyguladığınız diyet sonucu kiloların bir anda verilmesi mümkün değildir ve öyle bir diyet yoktur zaten.  Yağ yakma süreci yavaş ve uzun bir zaman dilimidir. Bundan dolayı kalıcı sonuçlar olması için bir haftadan daha fazla çaba göstermeniz gerekiyor.  Ta ki bu kilolarınızı tek bir günde almadığınız gibi , tek bir günde de veremezsiniz.  Bunun çözümü ise kendinize uygun diyet seçmek ve o diyete bağımlı kalmaktır. Bu uyguladığınız diyetten daha iyi bir diyet daha varmı dır demekten vazgeçip elınizde var olan diyete bağımlı kalmanız gerekiyor. Kalıcı sonuçlar için bağımlılık önemlidir.

Çoğu kişiler kilo vermeme sebeplerini fazla yemelerine bağlarlar ve bu nedenle de her zaman yemeklerinde porsiyonlarını azaltmaya gitmişlerdir. Bu şık uzun vade de kalıcı kötü sonuçlara neden olabiliyor. Kaloriyi azaltman yağ oranının yanında kas oranınıda düşürmektedir. Vucudunuz hayatta kalma şıkkını alır ve metobolizmanızı yavaşlatarak aldığınız kalorileri saklamaya başlar.

     Uzun zamanlar boyunca almanız gereken kalorileri alamazsanız, vücudunuz metobolizmanızı yavaşlatır ve bu nedenle metobolizma hızınız düşer. Bu  sebeple uyguladığınız diyete biraz ara vermeli biraz ara vermelisiniz. Bazen uyguladığınız diyeti sona erdirmenizde kilo vermeyi hızlandırdığı görülmüştür..

Bu yazıyı oylayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir