2. El Alışveriş Nasıl Yapılır

Bu yüzyılda artık herkesin bağımlısı olmaya aday olduğu bir şey var; Alışveriş! Her bir yandan duyulan indirim haberleri, stokları bitiriyoruz, kapanıyoruz gibi duyurularla arttırılmaya çalışılan satışlar.

Büyük bir tüketim çılgınlığı var. Henüz eldeki yıpranmadan, kırılıp parçalanmadan yenisi alınan eşyalar ikinci el satış kavramını doğurdu. Gün geçtikçe büyüyen ve artık herkesin aşina olduğu bir kavram. Bununla birlikte ikinci el satış dükkanları, teknolojinin ilerlemesiyle birlikte de birçok ikinci el satış uygulaması meydana geldi. Bu dükkanlardan ya da sitelerden uygun fiyatlara hala kullanılabilir ya da giyilebilir birçok eşya alabilmeniz mümkün.

 Popüler İkinci El Satış Uygulamaları

 Güvenilir bir şekilde ikinci el alışveriş yapabileceğiniz birkaç uygulama;

  • Sahibinden: Bu site üzerinden sıfır ya da ikinci el satışlar mümkün ve hemen hemen aklınıza gelebilecek her ürünün satışı mevcut. Birçok farklı kategoride hizmet veren bu markanın uygulaması oldukça kullanışlı ve müşteri ilişkilerine önem veriyor.
  • Letgo: İkinci el satış üzerine dizayn edilmiş bir uygulama. Teknolojik ürünlerden mobilyalara, aksesuarlara kadar her şeyi bulabileceğiniz bir site. Satıcı ile pazarlık yaparak bütçenize en uygun fiyata alışveriş yapmanız mümkün. Mobilya alışverişleri için oldukça ideal.
  • Dolap: Sadece ikinci el satışları için dizayn edilmiş diğer bir uygulama. Bu uygulama aracılığıyla çok rahat ve güvenilir bir şekilde kıyafet alışverişi yapabilirsiniz. Üstelik üründe satıcının iletmediği bir hata varsa iade imkanınız da var. Dolap Destek’ ten canlı yardım alabiliyorsunuz.
  • Nadir Kitap: Kitapseverlerin varlığını öğrenince mutlu olacağı bir diğer ikinci el alışveriş uygulaması nadir kitap. Bu uygulama üzerinden ikinci el kitap alışverişi yapabilirsiniz. Özellikle pahalılığından dert yakınılan üniversite kitaplarını bu sitede bulabilmeniz çok olası.

 Nasıl Yapılır?

 İkinci el dükkanlara gidip alışveriş yapmak size yorucu geliyorsa bunlar ve benzeri uygulamalar üzerinden kolayca ikinci el alışveriş yapabilirsiniz. Mobil mağazalarda yer alan uygulamaları cep telefonunuza indirdikten sonra satın almak istediğiniz ürünü aratarak size uygun seçenekleri belirleyebilirsiniz. Satıcı ile iletişime geçerek teklif verebilirsiniz ya da o fiyat sizin için uygunsa direkt alım işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bu yazıyı oylayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir